HAKKIMDA

Dr. FEVZİ YAVAŞ

ESTETİK PLASTİK VE REKONSTRUKTİF CERRAHİ UZMANI

Orta öğrenimini İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1979 yılında İstanbul Üniversitesi(Çapa)İstanbul Tıp Fakültesi’ni kazandı. 1985 yılında Tıp Fakültesinden mezun oldu ve Anadolu’da mecburi hizmetini tamamladı. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul(Çapa) Tıp Fakültesi Plastik ve Rek.Cerrahi Anabilim dalında ihtisasa başladı. Özellikle Maxillafasial ve cilt kanserleri ile ilgili çalışmaları oldu.

Dr. Fevzi Yavaş yurt içi ve yurt dışında Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ile ilgili kongrelere katıldı. Bu toplantılarda bilimsel tebliğler ve posterler sundu. 1992 yılında Kadıköy Bağdat Caddesi üzerinde “ESTEPLAST” adlı Estetik Plastik Cerrahi ve Ben Tedavi Merkezi’ni kurdu.

Dr. Fevzi Yavaş 30 yıllık meslek yaşamında 3500 üzerinde burun estetiği, 1500 civarında meme estetiği, 1200'e yakın vücut estetiği ameliyatları gerçekleştirdi. Ayrıca çok sayıda Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ile ilgili deri kanserleri, yanık, doğumsal, anomaliler, kanser, çene, yüz ve el ameliyatları gerçekleştirdi.

Uzun yıllara yayılan meslek hayatında sahne, sinema, siyaset ve spor camiasının önde gelen bir çok ünlünün ameliyatlarını yaptı.

Burun estetiği yaptığı iki hastası Türkiye güzellik kraliçesi seçildi. Atv de yayınlanan "Bambaşka Biri" isimli televizyon programında yaptığı ameliyatlar günlerce medyada yer aldı.

1992 yılından itibaren kendi kliniği olan Esteplast Estetik ve Güzellik Merkezinde çalışmaktadır. Bu süre içinde yurt içi ve yurt dışında yayınlanmış 26 adet bilimsel bildirisi bulunmaktadır. Evli olup iki çocuğu vardır.

Bentedavi.com ben tedavisi hakkında doğru bilinen yanlışları açıklamaya, toplumu doğru bilgilendirmeye hizmet eder.
galeri
galeri
galeri
galeri